Terárium je oknem do jiného světa. Za sklem toho našeho se rozkládá divoký pouštní svět. Pouštní svět plný draků latinsky pojmenovaných Eublepharis Macularius - gekončíků nočních (leopard gecko),
o jejichž krásu a jedinečnost se s Vámi chceme podělit.
šešulky2.jpg
Informace zveřejněné na těchto stránkách jsou souborem našich zkušeností, zkušeností jiných chovatelů a informací získaných z odborných publikací a internetu, o jejichž kompletní podoby bychom Vás neradi ochudili. 


Internetové stránky o genetice a barevných formách:
seznam všech barevných mutací gekončíků nočních (anglicky)
kalkulátor barevných mutací (anglicky)


Odborné publikace o chovu gekončíků nočních a plazů celkově:
- FOREJT, Jaroslav. Gekončík noční. Rudná u Prahy: Robimaus, 2007. ISBN 978-80-3573-8 (komplexní informace o chovu gekončíka nočního)

- JACOBS, Jan-Cor. Teraristika pro začátečníky. Praha, 2004. ISBN 80-7234-330-0 (rady, jak zařídit a vybavit terárium podle typu chovaného druhu, vhodná potrava, nemoci, koupě zvířete a jeho zimování)

- TRUTNAU, Ludwig. Teraristika. Ostrava: Blesk, 1997. ISBN 80-86060-16-0 (osobně tuto knihu považujeme za Bibli teraristy a můžeme ji jen doporučit)

- CERHA, Vladimír. Chov šupinatých plazů. České Budějovice: Dona, 2001. ISBN 80-86136-88-4 (kromě popisu chovatelsky oblíbených druhů a návodů na zařízení terárií i rad k chovu živého krmiva jsme obzvlášť ocenili kapitolu Vitaminy a minerálie)

- KRAUS, Jan; KOCIÁN, Miroslav. Příručka pro teraristy - chameleoni a gekoni. Brno: Polaris, 1998. ISBN 80-85911-38-8 (lexikon vybraných druhů plazů pro všechny, kteří mají exotického plaza a "zoufale se ho snaží udržet naživu")

- VERGNER, Ivan. Ještěři: Biologie, Chov, Gekoni 1. Jihlava: Madagaskar, 2001. ISBN 80-86068-23-4 (velmi obsáhlá publikace s mnoha cennými informacemi sahající do hloubky biologie gekonů)

- KÖHLER, Gunther. Nemoci obojživelníků a plazů. Praha: Brázda, 2002. ISBN 80-209-0303-8 (velice hodnotná publikace o problémech, které Vás v chovu mohou vskutku nemile překvapit)


Filmy:
Pětidílný cyklus Svět plazů a obojživelníků moderovaný slavným přírodovědcem Davidem F. Attenboroughem. Doporučujeme především díly první (Pravda o studenokrevnosti) a třetí (Živoucí draci).


Několik praktických odkazů:
hlavní zdroj krmných cvrčků pro naše dráčky
- další zdroj krmného hmyzu
odkud máme naše velké terárium
náš distributor terarijní dezinfekce F10
- tera.poradna
- doprava drobných zvířat napříč republikou
- prodej topení do terárií


Veterinární pomoc v okolí Ostravy:
-Veterinární klinika s odborníkem na plazy
-Parazitologická vyšetření

Vzhledem k tomu, že za webové stránky neplatíme, musíme se smířit s následující reklamou...

 

Pokud Vás cokoliv zaujalo a chcete se zeptat, popř. nás v něčem poopravit, budeme rádi, když nám pošlete zprávu.

© copyright 2013-2017

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one