Terárium je oknem do jiného světa. Za sklem toho našeho se rozkládá divoký pouštní svět. Pouštní svět plný draků latinsky pojmenovaných Eublepharis Macularius - gekončíků nočních (leopard gecko),
o jejichž krásu a jedinečnost se s Vámi chceme podělit.
šešulky2.jpg

Podmínky prodeje mláďat

Několik praktických informací před koupí mláďátka od nás...
 
 
+ V prvé řadě bychom rádi podotkli, že gekončíky chováme pro radost, nikoli z důvodu zisku. Finanční částky získané z prodeje mláďat investujeme do chovu (nákup kvalitního krmení, výstavba terárií, veterinární péče a jiné). O tématu cen gekončíků jsme se již více rozepsali v části O prodeji mláďat a jejich nakupování.

+ Každé mláďátko je určeno k prodeji, jakmile dosáhne věku 2 měsíců a váhy vyšší než 20 gramů. Po přepravě do nového domova je pravděpodobné, že mládě nebude nějakou dobu lovit potravu kvůli stresu z nového prostředí, a proto potřebuje patřičné tukové zásoby, aby stále dobře prospívalo. Období, kdy gekončík nepřijímá potravu, se může protáhnout až na 30 dní. Pokud se gekončíkovi v tuto dobu viditelně nezmenšuje ocásek, není třeba panikařit. Zvíře postupně lovit začne.


+ Nabízíme pouze naše vlastní odchovy, neboť nejsme překupníci.

+ Pokud o zvířátko budete mít vážný zájem, rádi Vám ho rezervujeme. Bezplatně na dobu 7 dní (označení ZAMLUVENÉ), nebo na dobu tří měsíců po zaplacení 1/2 ceny mláděte (označení REZERVACE). Můžeme tak všem zájemcům zajistit aktuálnost naší nabídky. Délka rezervací samozřejmě závisí na dohodě. Pokud je zájemce nucen rezervaci (i po zaplacení zálohy) zrušit, prosíme, aby nás o tom informoval. Nabídka tak zůstane aktuální. Kvůli přístupu některých "zájemců" uhrazené zálohy nevracíme.

+ Nereaguje-li zájemce prostředníctvím jím uvedených konktaktů na naše dotazy (z valné většiny ohledně předání gekončíka) déle než čtyři měsíce, rezervace mu bude zrušena. To vše po předchozím včasném oznámení zájemci.


+ Dopravu si zajišťuje zájemce sám. Doporučit můžeme profesionální přepravu zvířat. Jelikož občas cestujeme po krásách naší vlasti či na služební cesty, můžeme k Vám zvířátko (po vzájemné dohodě!) přiblížit.

+ V případě zaslání gekončíka přepravní službou či přes domluveného převozníka požadujeme vždy uhrazení celé částky předem na účet. Berme v potaz, že přepravce není pojízdná pokladna.

+ Od zájemců mladších 15ti let budeme požadovat telefonický souhlas rodiče či zákonného zástupce a předání gekončíka za přítomnosti dospělého.
 
+ Gekončíky na cestu dáváme do plastové škatulky na ubrousek a následně vkládáme do kartonové krabice, která je v chladném období vystlaná izolačním materiálem. Samozřejmě nezapomínáme na větrací otvor vyplněný pletivem.

+ V obdobích roku, kdy teplota klesá pod 22°C,
přibalujeme ke každému mláďátku výhřevný sáček, který nám zájemce zaplatí při předání. Cena jednoho sáčku je 50,- Kč. Výhřevný sáček funguje i 40 hodin a zvířátku zajistí pohodlí během přepravy. Pokud nového majitele a zvířátko čeká dlouhá cesta, na požádání výhřevný sáček zajistíme kdykoliv.
Jak výhřevný sáček funguje: působení kyslíku z okolí na obsah sáčku uvolňuje teplo, které zahřívá krabičku se zvířetem. Aby sáček fungoval správně, potřebuje dostatek kyslíku - v uzavřeném prostoru (např. v polystyrenovém termoboxu) nebude fungovat správně a bude ubírat kyslík přepravovanému zvířátku. Je nezbytné, aby bylo kolem sáčku dostatečné větrání.

+ Ke každému gekončíkovi dáváme novému majiteli lipofilní vitamíny Hydrovit AD3E včetně návodu na dávkování, který naleznete i na našem webu v části Vitamínové přípravky. Hydrovit  AD3E uskladňujeme tak, aby nehrozilo zaschnutí přípravku a zároveň nebyla poškozena jeho účinnost.

+ Dostanete od nás také malou příručku Základní informace o chovu gekončíka nočního a dokument, v němž se dočtete údaje o Vámi zakoupeném gekončíkovi - datum vylíhnutí, genetický název jeho barevné formy apod.


+ I po prodeji mláďátka s Vámi rádi zůstaneme v kontaktu, abychom Vám mohli poradit. Chovatelská etika je pro nás samozřejmostí.

 

+ Majitelům, kteří si koupili gekončíka od nás a už se o něj z jakýchkoli důvodů nemohou postarat, nabízíme zpětný odkup zvířátka či zvířátek. Velmi nám záleží na tom, kam putují naši odchovanci. Přesto dáváme na vědomí, že toto je krajní řešení a rozhodně nebudeme podporovat jen "vypůjčení si gekončíků na zkoušku". 
 


Antoine de Saint - Exupéry (Malý princ):
"Nepotřebuji Tě a Ty mě taky nepotřebuješ. Jsem pro Tebe jen liškou podobnou statisícům lišek, ale když si mě ochočíš, budeme potřebovat jeden druhého. Budeš pro mne jediným na světě a já zase pro Tebe jedinou na světě... Pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta Tvá růže tak důležitá. Lidé zapomínají na tuto pravdu, ale Ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
  
Fotodokumentace přípravy gekončíka na cestu:
balení - logo (2).JPG
balení - logo (3).JPG
balení - logo (4).JPGVzhledem k tomu, že za webové stránky neplatíme, musíme se smířit s následující reklamou...

Pokud Vás cokoliv zaujalo a chcete se zeptat, popř. nás v něčem poopravit, budeme rádi, když nám pošlete zprávu.

© copyright 2013-2017

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one